17.11.2016. godine učenici 2. a i b, 4.a, 3. a i b i 1.a razreda i njihove učiteljice posjetili su Spomen-sobu branitelja iz domovinskog rata – Jarmina.

Predsjednik Udruge branitelja gospodin Zoran Šušković održao je predavanje o ratnim događajima u Jarmini. Učenici su također imali priliku razgledati fotografije, plakate, vojnu opremu, uniforme, dio naoružanja, zastave, oznake i ostale predmete koji potječu iz doba Domovinskog rata te priče vezane uz njih.

Zahvaljujemo se predsjedniku Zoranu Šuškoviću te članovima Mladenu Horvatu i Edi Čičiću, kako i ostalim članovima Udruge na susretljivosti, gostoprimstvu i zanimljivome predavanju o vrlo teškoj i osjetljivoj temu koju su uspješno uspjeli prilagoditi učenicima dobi od sedam do deset godina.

Na povratku u školu zaustavili smo se u mjesnom parku, pred spomenikom poginulim vojnim i civilnim žrtvama iz Domovinskoga rata. Nakon kratkoga predavanja i pročitanoga teksta s tematikom rata, zapalili smo svijeće, pomolili se i odali počast svim ratnim žrtvama Jarmine, Vukovara i drugih krajeva naše domovine stradalim u Domovinskom ratu.

Neka im je vječna hvala i slava!