20. listopada obilježava se Dan jabuka, koja je na naš jelovnik kako mnogi vjeruju, stigla iz raja. Jabuka po vjerovanju nije samo simbol grijeha, požude i ljubavi nego i vječne mladosti. Njezina važnost seže sve do Starog Rima od kuda potječe uzrečica: „ ab ovo usque od mala!“, što zanči „od jajeta sve do jabuke!“ Već  je tada bilo uobičajno obrok započeti jajetom, a završiti jabukom.

Jabukom ne možemo izliječiti ni jednu bolest, ali njihovim svakodnevnim konzumiranjem možemo spriiječiti pojavu mnogih zdravstvenih poteškoća. Jabuka je prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam.

Zbog sve dobrobiti koju nam nosi jabuka, mjesec listopad u našoj školi posvećujemo ovoj kraljici voća.  Tako su u petak, 14. listopada, vrijedne ruke učenika i učitelja, obrale voćnjak  koji je ove godine bio prepun slatkih i sočnih plodova. Od ubranih plodova, tijekom mjeseca, nastat će kompot od jabuka, čips od jabuka, kolač od jabuka.Također ćemo dio jabuka pokloniti konjičkom klubu u Vinkovcima. Sve aktivnosti popratiti ćemo člancima, posterima o jabuci, pjesmama, sastavcima, izrekama te likovnim uratcima učenika .

Snježana Crčić i Mirela Redžić