Dana 22.4.2016. godine Osnovna škola „Matija Gubec“ Jarmina, učenici i djelatnici u suradnji s firmom Metal Zec obilježili su Dan planeta Zemlje.

Zbrinjavanje i reciklaža svakodnevnog otpada danas je sveprisutna u našim kućanstvima. Mi smo željeli potaknuti naše učenike na reciklažu EE otpada i prenamjenu stvari. Tako smo u našoj školi prikupljali i reciklirali EE otpad, ali i od starog platna i papira činili igračke, sjedalice i slike. Pokazali smo kako stari bicikl može lijepo izgledati u našemu dvorištu, ali i obogatili naš okoliš novim biljem. Uz navedene i druge aktivnosti sudjelovali smo i u Zelenoj čistki.

Stari sportovi u školskom dvorišu bili su nam odlična razbibriga između radionica i prezentiranja.

Uz sve te aktivnosti koje smo realizirali vežu se zanimanje.

Tako je dio naših učenika  istraživao i statistički prikazao zanimanja koja nas okružuju, ali i zanimanja koja će biti aktualna kada se oni budu zapošljavali. Došli smo do zaključka da je posao budućnosti reciklaža otpada. EE otpad je posao sadašnjosti, ali i budućnosti.

Dan smo završili prezentacijama radionica, ali ono što nas je sve razveselilo je suradnja s firmom Metal Zec. Ovim putem im još jednom hvala na svemu i već se pripremamo za novu suradnju.

Metal Zec d.o.o.