POSJET  UČENIKA PETIH I ŠESTIH

RAZREDA OSIJEKU

9. listopada 2015. učenici petih i šestih razreda proveli su radni dan na jednodnevnoj izvanučioničnoj nastavi u Osijeku.  Svoj posjet Osijeku započeli su odlaskom u ZOO vrt gdje su uz obilazak imali i edukativnu radionicu kroz koju su obilježili Svjetski dan zaštite životinja. Nakon ZOO vrta put ih je vodio do Osječke stare gradske jezgre –Tvrđe , Muzeja Slavonije i izložbe vodenog svijeta u Glorii Maris. U Muzeju Slavonije učenici su uz stručno vodstvo obišli izložbe J.J.Strosmayer, Osijek i šira okolica u osmanskom periodu i zbirku kamenih spomenika iz rimskog doba na području grada Osijeka. Na izložbi vodenog svijeta učenici su uz zanimljive životne priče voditelja udruge Gloria Maris, Vladimira Filipovića, mogli vidjeti  i učiti o morskim i slatkovodnim  školjkama, puževima, glavonošcima, zvjezdačama, ježincima, spužvama, koraljima, neobičnim životinjama  i morskim psima iz cijelog svijeta te iz izvorne stvarnosti educirati se o evoluciji životinjskih organizama. Nakon ručka u McDonaldsu i prije polaska kućama učenici su se opustili uz film „Pan putovanje u Nigdjezemsku“.

Mirela Redžić

FOTOGRAFIJE