17.travnja 2015. godine u OŠ fra Bernardina Tome Leakovića u Bošnjacima održana je 13. Smotra učeničkih zadruga Vukovarsko srijemske županije. Na smotri je sudjelovalo 15 učeničkih zadruga naše županije: OŠ „Ivan Kozarac“, Nijemci (UZ Bosut), Obrtničko industrijska škola, Županja (UZ Klasje), OŠ „Vladimir Nazor“ ,Komletinci (UZ Kockavica), OŠ „Fra B.T.Leaković“,Bošnjaci (UZ Mladost), OŠ „Mato Lovrak“, Županja (UZ Pčelica), OŠ Vođinci, Vođinci (UZ Zadrugari), OŠ“ Blago Zadro“, Vukovar (UZ Zlatne ruke), OŠ“ August Cesarec“, Ivankovo (UZ Zrno), Poljoprivredno-šumarska škola, Vinkovci (UZ Agro), OŠ „Antuna Bauera“ Vukovar (UZ Golubica), OŠ Stjepana Cvrkivića, Stari Mikanovci (UZ Gradina), OŠ Čakovci, Čakovci (UZ Jabukovac), OŠ LOVAS, Lovas (UZ Mali mravi), Drvodjelska tehnička škola, Vinkovci (UZ Pinokio) i OŠ“ Matija Gubec“, Jarmina (UZ Matija Gubec).

Rad naše zadruge predstavljale su Nikolina Babić, Aurelija Matić, Antonija Totar, Ema Fijačko i Mihael Klarić. Za izgled izložbenog prostora pobrinule su se Snježana Crčić, nastavnica biologije i kemije i Mirela Redžić, voditeljica zadruge.  Na izložbenom prostoru naše zadruge prikazali smo: sok od jabuke, jabučni ocat, kupinovo vino, liker od oraha i višanja, pekmez od bresaka i grožđa, med od maslačka, boce, svijećnjake i kutijice za nakit ukrašene vezom, bonzai od žice.  Ema Fijačko prikazala je praktični rad „ Slika u drvetu“. Na malim izrezanim komadima drveta , paljenjem, pisali smo različite aforizme te sa suprotne strane lijepili magnete.

Prosudbeno povjerenstvo je ocjenjivalo rad zadrugara i proglasilo najbolje:

1. mjesto je osvojila Učenička zadruga KLASJE  Obrtničko-industrijske škole,Županja
2. mjesto je pripalo Učeničkoj zadruzi ZADRUGARI OŠ Vođinci iz Vođinaca
3. mjesto zauzeli su domaćini - Učenička zadruga „ MLADOST”  OŠ fra
   Bernardina Tome Leakovića, Bošnjaci

4.mjesto je pripalo Učeničkoj zadruzi „MATIJA GUBEC“, OŠ Matija Gubec iz Jarmine

Mirela Redžić