Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, održava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u Kanadi u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u školi u Nova Scotiji.

Na taj dan, u cijeloj zemlji se organiziraju razne aktivnosti kako po školama tako i na radnim mjestima te se nose ružičaste majice kako bi simbolizirali borbu protiv nasilje među vršnjacima.

Događaj su pokrenula dva učenika koji su na prvi dan škole nosili ružičaste majice i radi toga bili su žrtve nasilja.
Dan ružičastih majica od 2014. godine organizira se i u Republici Hrvatskoj a događaj je pokrenuo Centar za edukaciju i prevenciju nasilja.

I naši školarci obilježili su ovaj dan! Pedagog Ivan Tomić održao je radionicu s trećim razredima pod nazivom "Stop nasilju nad djecom- Kako bih se osjećao kad..." . Cilj je ove radionice bio poticati učenike da pomažu jedni drugima i da suosjećaju s osobama koje su u nevolji. Kroz motivirajući razgovor učenici su zaključili da nasilje nikada nije rješenje! Pogledajte i FOTOGALERIJU.