U veljači 2015. godine,  na satu razredne nastave u četvrtim  razredima, u sklopu građanskog odgoja održana je radionica  „ Učenici podučavaju učenike“.  Radionicu je organizirala nastavnica biologije i kemije Snježana Crčić i učiteljice četvrtog razreda Nevena Delaš i Snežana Mikulec. U radionici su sudjelovali  učenici 4.a i 4.b razreda i učenici 8. razreda koji su članovi izvannastavne  aktivnosti  Prva pomoć.

Sat obuhvaća ljudsko-pravne i društvene dimenzije. Cilj radionice je razvijati humanost među učenicima, vještine i sposobnosti, solidarnost i timski rad. Učenici osmog razreda demonstrirali  su kako sanirati određenu ozljedu, a  zatim su učenici četvrtog razreda kroz praktičan rad učili kako  mogu pomoći ozlijeđenom.

Obrađene su sljedeće ozljede: unutarnji prijelomi, površinska krvarenja, digitalno i kompesivno zaustavljanje krvarenja i opekline.

Kroz radionicu učenici su usvojili osnovna načela humanog rada:

-          humanost

-          nepristranost