Jedna od najvećih vrlina čovjeka je njegova humanost. Tu vrlinu treba njegovati i razvijati kod djece u njihovoj ranoj dobi. Da bi učenici vidjeli humanost na dijelu Snježana Crčić prof. u suradnji s Crvenim križem Vinkovci i transfuzijskim odjelom iz Osijeka organizirala je 21. siječnja 2015. godine  dobrovoljno davanje krvi u  OŠ“Matija Gubec“ Jarmina. Tijekom akcije  Đuri Klenu uručeno je priznanje za pedeseti put dobrovoljnog davanja krvi.

Za učenike 8. a. i 8. b. razreda organizirano je predavanje  „ Svakih pet minuta netko treba krv“ koje je održao  voditelj zdravstvenih djelatnosti GDCK Vinkovci  Ivan Kovačević.

Ovim putem zahvaljujemo se svima koji  su sudjelovali u akciji i još jednom pokazali svoju humanost .

Snježana Crčić