Povodom četrdesete godišnjice rada jarminačke osnovne škole pod imenom Matije Gupca, odlučili smo našoj zajednici i samoj svojoj ustanovi pokloniti nešto posebno, zapisati imena i događaje, istražiti povijest svoje škole u kontekstu svoje rodne Jarmine, popisati  te darovati svojoj zajednici stranice lijepih uspomena. Nekadašnjim, sadašnjim i budućim djelatnicima, učenicima svih generacija koji su nam u blizini ili daleko, njihovim roditeljima, bakama i djedovima, našem slavonskom kraju te svima koji vole lijepu riječ iz škole darujemo stranice svoje Monografije. Ona je prva monografija jarminačkih škola te oživljava Vaše mladenačke uspomene, Vaša razigrana djetinjstva u godinama koje sve slabije pamtimo i zapisujemo.

Priloženi dokumenti:
Monografija OS Matija Gubec- nasih 40 godina.pdf