25. travnja 2014. godine održana je 26. županijska smotra učeničkih zadruga u Obrtničko industrijskoj školi u Županji. Na smotri je sudjelovalo 9 učeničkih zadruga: OŠ „Ivan Kozarac“, Nijemci ( UZ Bosut), Obrtničko industrijska škola, Županja ( UZ Klasje), OŠ „Vladimir Nazor“ ,Komletinci ( UZ Kockavica), OŠ „Fra B.T.Leaković“,Bošnjaci ( UZ Mladost), OŠ „Mato Lovrak“, Županja (UZ Pčelica), OŠ Vođinci, Vođinci (UZ Zadrugari), OŠ“ Blago Zadro“, Vukovar ( UZ Zlatne ruke), OŠ“ August Cesarec“, Ivankovo ( UZ Zrno) i OŠ“ Matija Gubec“, Jarmina( UZ Matija Gubec).

Ove školske godine, a prema dogovoru voditelja zadruga Vukovarsko-srijemske županije, ocjenjivali smo jedni druge. Razradili smo kriterije koji donose određeni broj bodova te zbroj bodova rezultira određenim plasmanom. Ocjenjivalo se pisano izvješće o zadruzi, aktivnosti učeničke zadruge (aktivnost, projekti zadruge,suradnja, izložbe, sajmovi, istraživanja…), ekološki principi u proizvodnji, njegovanje baštine i tradicije zavičaja, inovacije, poduzetništvo ,estetski izgled izložbenog prostora, estetski izgled i uporabna vrijednost proizvoda, vještina izvođenja praktičnog rada te potpunost i primjenjivost pisanih naputaka o izvođenju praktičnog rada. Također, po prvi puta trebali smo imati smotru UZ vani, na glavnom trgu u Županji, ali vremenske nepogode onemogućile su provedbu ovoga plana.

Našu zadrugu predstavljale su Ema Fijačko i Larisa Culi, učenice sedmih razreda, a prikaz praktičnog rada predočile su Sanja Ileković i Josipa Varga, učenice osmih razreda. Naš izložbeni prostor osmislile su nastavnica biologije i kemije, Snježana Crčić i voditeljica UZ Mirela Redžić. Tako je na izložbenom prostoru prikazan sok od jabuka, jabučni ocat, kupinovo vino, vino traminac, liker od višnje, liker od oraha, med od maslačka, pekmez od bresaka i kajsija, stoljnjaci ukrašeni vezom, boce, svijećnjaci i kutijice za nakit ukrašene vezom, a za praktični rad prikazana je „Slika u drvetu“.

Prema bodovima prvo mjesto pripalo je UZ Mladost ( OŠ „ Fra B. T. Leaković), a drugo mjesto UZ Zadrugari ( OŠ Vođinci). Naša zadruga zauzela je četvrto mjesto.

Mirela Redžić, voditelj UZ