Ove godine naša škola obilježava  40. obljetnicu  pa su učiteljice biologije i kemije osmislile projekt uređenja školskog dvorišta. Projekt obuhvaća sadnju i održavanje autohtonih biljnih vrsta kao što su hortenzije, jorgovani, uređenje glavnog ulaza škole i osnivanje botaničke staze(determinacija i obilježavanje svih biljnih vrsta unutar školskog dvorišta). Tako je prije prvih snježnih pahulja projekt dobio i svoj prvi praktični korak. Uz pomoć  vrijednih učenika zasađene su lukovice šafrana, visibaba, tulipana, zumbula i sadnice ruže. Nastavak rada čeka toplije vrijeme, a do tada.... učiteljice Snježana Crčić i  Mirela Redžić izrađivati će sa učenicima pločice za determinaciju s natpisima biljaka i redovito vas izvjestiti o napretku!