Sedmi i osmi razredi naše škole krenuli su 8. Lipnja 2013. na ekskurziju u Neum. Pod budnim okom svojih razrednika Ivana Matoševića, Smaila Hibeljića, Klaudije Hibeljić i Danice Krešić uživali su u ljepoti naše obale i kulturi njenih gradova.

Jedan od važnijh izleta bio je posjet Dubrovniku, gdje su s lokalnim vodičem obišli: Pile, Stradun, veliki i mali Onorfijev zdenac, Samostan Male braće, palaču Sponza, Knežev dvor, staru luku, Dominikanski samostan, crkvu sv. Vlaha i gradske zidine. Nakon razgledavanja Dubrovnika, brodom su se uputili na otok Lokrum, prirodni rezervat šumske vegetacije pod zaštitom UNESCO-a.

Obišli su i Arboretum u Trstenom sa bogatim botaničkim vrtom i bogatom poviješću, a u povratku doma posjetili su i svetište Vepric.

Osim kulturnih ljepota učenicima i njihovim razrednicima u sjećanju će ostati i dobra zabava, lijepi trenutci kupanja i disco večeri.