Dana 3. lipnja 2013. godine, organizirana je terenska nastava u Vukovar i Borovo s temom Domovinski rat  za učenike osmih razreda naše škole. Terenska nastava je započela obilaskom Ratne bolnice Vukovar, gdje su učenici upoznati s načinom i uvjetima rada u najtežim okolnostima u kojima se bolnica u ratu našla.   Nakon bolnice obišli smo Memorijalni centar Domovinkog rata ( Vojarna 204. Brigade HV-a), gdje su učenici  upoznati s naoružanjem Hrvatske vojske i naoružanjem neprijateljske vojske, te ratnu tehniku ( transporteri, tenkovi, ratni autobusi, ratni brod, zrakoplov MIG 29, razno topništvo, minsko polje.... ) simulacijsko bojno polje. Učenici su mogli i ući u neka od borbenih vozila i  proći kroz simulacijsko ratno  polje. Na kraju obilaska pokazana nam je replika koncentracijskih logora Begejci i Stajićevo.

U Memorijalnom centru Ovčara  učenici su upoznati s događajima nakon pada Vukovara i sudbinom ljudi koji su odvedeni u nepoznatom smjeru iz bolnice te ratne 1991. godine. Učenici su uz kraće predavnje, zapalili lampione i pomolili se. Na Memorijalnom groblju Domovinskog rata učenici su obišli grobno mjesto generala Blage Zadre i Marka Babića uz stručno vodstvo djelatnika. Na Trpinjskoj cesti posjetili smo Hrvatski dom, gdje su učenici mogli upoznati cestu – groblje tenkova. U Borovu Selu obišli smo spomen obilježje Dvanaest redarstvenika, zapalili lampione, pomolili se i poslušali priču o događaju koji se odigrao na tom mjestu.

Zahvaljujemo se Općini Jarmina, koja je osigurala autobus.