U srijedu 29. svibnja ekipa hitne medicinske pomoći održala je stručno predavanje kojim je poučila naše učenike kako hitna pomoć djeluje od poziva do dolaska i pružanja prve pomoći. Tročlana ekipa s vozilom demonstrirala je,učenicima petih i sedmih razreda naše škole, pružanje prve pomoći kod prometne nesreće i ozljede kralježnice, prijeloma udova te lakših ozljeda kao porezotine, ogrebotine i slično. Učenici su i sami mogli praktično sudjelovati u pružanju pomoći kod lakših ozljeda. Nakon predavanja mogli su pogledati vozilo hitne pomoći i postavljati pitanja na koja su dobili stručne odgovore. Predavanje je bilo izvrsno na oduševljenje učenika i učitelja. Posebno se želimo zahvaliti Mariju Matiću, voditelju ekipe hitne medicinske pomoći, ujedno i našem sumještaninu, koji nam je omogućio nezaboravno predavanje te obećao i daljnju suradnju.