Svanuo je taj dan. Učenici 5. i 6. razreda išli su na izlet u Krapinu, Zagreb i Stubicu.

Ujutro je ispred škole stigao autobus. Ukrcali smo se i veselje je počelo.

U autobusu smo pjevali, zabavljali se i kroz prozor autobusa gledali predivan krajolik. Nakon duga puta stigli smo u Krapinu. Tamo smo posjetili „Muzej krapinskog pračovjeka“. Na početku smo pogledali kratki film o životu pračovjeka. Nakon toga smo išli u obilazak muzeja i vidjeli kipove pračovjeka, životinje koje su živjele u to doba i još mnogo toga. Već smo bili pomalo umorni i gladni. Pošli smo u restoran na ručak. Ručali smo zabavljajući se. Posjetili smo i „Muzej Seljačke bune“ u Stubici. Tamo smo naučili tko je i zašto pokrenuo Seljačku bunu i pogledali razne izloške vezane uz to. Na kraju je došlo mnogima ono najbolje : „CineStar“. Gledali smo animirani film „The Croods“. Film je također govorio o obitelji pračovjeka.

Cijelo putovanje bilo je savršeno- poučno i zabavno. Umorni smo se ponovno ukrcali u autobus i krenuli na dug put prema Jarmini. Neki su spavali,a neki se zabavljali do posljednjeg trenutka.

Josipa Petrovečki, 6.a

LITERARNI RADOVI