Danas je našu školu posjetila spisateljica Nada Mihoković – Kumrić. Autorica poznatih dječjih romana Tko vjeruje u rode još, Lastin rep i mnogih drugih, govorila je učenicima o svome životu i pisanju svojih djela, u koja je utkala mnoge svoje doživljaje.

Susret je započeo obraćanjem spisateljici sa nekoliko riječi, a poslije je nekoliko učenika pročitalo svoje radove na temu „Tko vjeruje u rode još“.

Spisateljica je pričala o svom prvom objavljenom radu u časopisu kada je bila tek sedmi razred, o svom odrastanju, djeci i romanima. Za svoj je roman Lastin rep primila književnu nagradu „Mato Lovrak“ koji je 1995. godine proglašen našim najboljim romanom za mladež. Zašto je to tako, mogli su se uvjeriti i naši učenici kojima je utisnula poruku da u svojim problemima i dilemama nisu usamljeni. Dovoljno je pročitati njezinu knjigu da bi se u to i uvjerili.