26. rujna ove godine, obilježio se Europski dan jezika, kojeg je 2001. godine, u Strasburgu, utemeljilo Vijeće Europe tijekom Europske godine jezika. Vijeće na taj način želi promicati učenje što više jezika, u bilo kojoj dobi, u školama i izvan njih. Vjerujući kako je lingvistička raznolikost ključno sredstvo međukulturnog razumijevanja i važan element u bogatoj kulturnoj baštini europskog kontinenta, Vijeće Europe promiče višejezičnost u cijeloj Europi. Europa obiluje ogromnim jezičnim bogatstvom kojeg čine preko dvjesto europskih jezika i taj važan resurs treba prepoznati, koristiti i njegovati.

I naši su učenici obilježili ovaj važan datum sa svojim učiteljicama stranih jezika. Njihove radove možete pogledati u galeriji.