U veljači 2012. godine na adresu naše škole stiglo je pismo iz Krapine. Poslao ga je 4.a razred OŠ „ Ljudevit Gaj“ iz Krapine. Napisali su nam da smo odabrani ciljano jer vjeruju da ćemo im pomoći.

Njihova škola je uz Dan Europe (9.V.) provela projekt pod nazivom „ Europa- jedinstvo u različitosti“. Svaki četvrti razred dobio je zadatak prezentirati jedan kraj naše domovine, a 4.a je dobio nizinsku Hrvatsku.

Zamoljeni smo poslati slikovne materijale, fotografije, brošure, opise manifestacija i narodnih običaja našeg kraja, recepte tradicionalnih jela, suvenire, lutke u nošnji i sve ostalo što bi im  bilo od pomoći.

Kako smo uvijek voljni izaći u susret onima koji traže našu pomoć, sakupili smo mnoštvo materijala koji im je potreban i poslali im „košaricu“ uz pismo u prilogu!

Priloženi dokumenti:
Pismo OS Ljudevit Gaj.doc